توسعه دهنده نرم افزار اوران ، ورود

فاز ۲ و ۳ آوت لاین نویسی فیلمنامه

  • جلسه سیزدهم
  • نظرات

نویسندگان عزیز ؛

به ترتیب، تم، ایده، ژانر، کاراکتر و ساختار را مورد بررسی تخصصی قرار داده ایم. در جلسه ششم پایان بندی فیلمنامه و صحنه پایانی را مفصل شرح دادیم. سپس صحنه افتتاحیه را به تفصیل شناختیم.‌ بعد با کلیات پرده اول در جلسه هشتم آشنا شدید. سپس حادثه انگیزنده را شناختید. در جلسه دهم، به صورت تخصصی‌تر با حادثه کلیدی و واکنش کلیدی (نقطه عطف اصلی اول)آشنا شدیم و در جلسه یازدهم با نقطه عطف دوم اصلی آشنا شدید. در جلسه دوازدهم وارد فاز اول آوت لاین نویسی شدیم و ده صفحه نخست و اهمیت آن و تکنیک‌های حرفه ای مربوط به این قسمت از فیلمنامه را شناختیم.

آوت لاین نویسی مطابق دوره آموزش فیلمنامه نویسی اوران، شامل ۹ فاز می‌باشد. اینک زمان آغاز فاز دوم و سوم آوت لاین نویسی می‌باشد.

تا این مرحله می‌بایست قهرمان و کاراکترهای اصلی را شناخته باشیم و در کارت انگیزنده، با آنتاگونیست یا اثر اعمال وی در زندگی پروتاگونیست آشنا شده باشیم. باید تا این مرحله از داستان، مخاطب به خوبی بداند داستان در کجا رخ می‌دهد و در چه زمانی قرار داریم. ژانر و لحن روایت داستان باید کاملا مشخص شده باشد. تم داستان پایه ریزی شود. و از همه مهمتر داستان و کاراکترها به موازات هم معرفی شوند. اما قرار نیست تمامی ‌این موارد به صورت کاملا جزئی در این ده صفحه نخست اعمال شوند. در این جلسه می‌خواهیم با وظایف نویسنده در ده صفحه دوم و سوم بیشتر آشنا شویم:

سرفصل های این جلسه عبارتند از :

  • مقدمه
  • ده صفحه دوم: کاراکترهای مکمل، داستانهای فرعی، آرزو و درگیری
  • ده صفحه سوم: به سوی نقطه عطف اول
  • چک لیست فاز ۲ و ۳ فیلمنامه

همچنین یک “مثال کاربردی” از مرحله اول یعنی ایده اولیه فیلمنامه تا مرحله آخر دنبال خواهد شد و طی این دوره آموزشی به مرور یک فیلمنامه کامل نگاشته خواهد شد تا کاربران و هنرمندان گرامی با مطالعه گام به گام این مجموعه های آموزشی به درک درستی از تمام فنون فیلمنامه نویسی دست یابند.

توجه داشته باشید که آموزش ها طوری طراحی شده اند که حتی یک نویسنده علاقمند و تازه کار نیز بتواند اعتماد به نفس ورود به دنیای فیلمنامه نویسی را داشته باشد. این محصولات با قیمتی بسیار مناسب در اختیار شما قرار می گیرد بنابراین اگر قصد ورود به دنیای حرفه ای داشته باشید توصیه می کنیم تا این مجموعه ارزشمند آموزشی را حتما تهیه نمایید. 

نکته مهم : آنچه که در این دوره آموزشی تعلیم داده می شود، از کمیاب ترین آموزشهای مربوط به فن نویسندگی است که نه تنها برای فیلمنامه نوسان که برای رمان نویسان و داستان سرایان نیز بسیار مفید می باشد. این آموزشها چکیده مقالات علمی و کتب تخصصی مربوط به اساتیدی چون : لری بروکس، اچ دی کاستا، سید فیلد، بلیک اسنایدر، رابرت مک کی و … می باشد که با تالیف بر پایه تست و آزمون روی یک ایده عملی شکل گرفته است. بنابراین نمونه این آموزش در هیچیک از کتب یا دوره های مجازی و حضوری موجود نمی باشد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 18 =

Next

مقالات مرتبط

ارتباط مستقیم با واتس اپ