توسعه دهنده نرم افزار اوران ، ورود

همه چیز در مورد فلش بک

  • آموزش فلش بک
  • نظرات

نویسندگان عزیز ؛

در این جلسه که پیوست “ب” دوره آموزش فیلمنامه نویسی اِوِران می باشد، به مبحث مهم فلش‌بک در فیلمنامه می پردازیم. در این آموزش کوتاه و خلاصه، همه چیز را در مورد فلش بک خواهید آموخت و بی نیاز از هر گونه آموزش دیگری خواهید شد. در این آموزش پس از آشنایی با معنی اصلی فلش بک و مفهوم آن در فیلمنامه، با دلایل استفاده، زمان استفاده و دلایل منع از فلش بک آشنا خواهید شد. سپس با انواع فلش بک آشنا خواهید شد. المانهای حیاتی هر فلش بک را خواهید شناخت و با نکات بسیار مهم متفرقه در خصوص علم استفاده از فلش بک در متن فیلمنامه آشنا خواهید شد. همچنین نگاهی به مفهوم فلش فوروارد نیز خواهیم داشت و به اشتباه رایجی که در مقالات و کتب فیلمنامه نویسی در این خصوص مکرر تکرار می شود می پردازیم. و سپس به اساسی ترین بحث در خصوص نحوه فرمت انواع فلش بک در متن فیلمنامه می پردازیم. این پاورپوینت آموزشی را که در حدود 40 صفحه، چکیده و عصاره آموزش فلش بک به زبان بسیار ساده است را حتما تهیه فرمایید و اخبار مربوط به بروزرسانی این محصول را از طریق خبرنامه دنبال فرمایید.

quote-xxl“با اینکه ممکن است توصیه های زیادی مبنی بر عدم استفاده از فلش‌بک شنیده باشید، اما اگر نکات قبلی و توصیه های زیر را در آن رعایت کنید، استفاده از آنها معقول و منطقی خواهد شد:

1-  زمانی در مورد گذشته به مخاطب چیزی بگویید که مطمئن شده اید او به آینده داستان شما اهمیت می‌دهد. (به همین دلیل است که معمولا توصیه می‌کنند در دقایق ابتدایی به هیچ عنوان از فلش‌بک استفاده نکنید. مگر آنکه فلش‌بک شما به اندازه کافی محرک و انگیزنده باشد)

2-  یک فلش‌بک نباید باعث توقف فیلم شود، آنهم فقط جهت تفسیر و شرح یک رویداد نه چندان مهم.

3-  یک فلش‌بک باید باعث پیشرفت روند داستان شود. (یعنی باید به گونه ای نوشته شود، که …  

پای

نوشته فوق ، قسمتی از پیوست “ب” دوره آموزشی فیلمنامه نویسی با مبحث آموزش فلش بک و فلش فوروارد و با عنوان ” همه چیز در مورد فلش بک ” می باشد. این تالیف آموزشی از مجموعه آموزش فیلمنامه نویسی حرفه ای توسعه دهنده نرم افزار اِوِران می باشد و حاصل ترجمه و تالیف مقالات و کتب آموزشی از منابع معتبر فیلمنامه نویسی جهان می باشد که لیست آن را در قسمت منابع تالیف اثر مشاهده خواهید کرد.

سرفصل های این جلسه عبارتند از :

تعریف فلش‌بک

دلایل استفاده از فلش‌بک

زمان استفاده از فلش‌بک

موارد منع فلش‌بک

انواع فلش‌بک

المانهای موجود در فلش‌بک

موارد لزوم استفاده از فلش‌بک

نکات مهم در فلش بک و نمونه مثالهای سینمایی

فلش فوروارد

فرمت و آیین نگارشی و ویرایشی فلش‌بک در متن فیلمنامه

انتقال در فلش‌بک

 لینک خرید و دانلود محصول : آموزش فلش بک

همچنین یک “مثال کاربردی” از مرحله اول یعنی ایده اولیه فیلمنامه تا مرحله آخر دنبال خواهد شد و طی این دوره آموزشی به مرور یک فیلمنامه کامل نگاشته خواهد شد تا کاربران و هنرمندان گرامی با مطالعه گام به گام این مجموعه های آموزشی به درک درستی از تمام فنون فیلمنامه نویسی دست یابند.

توجه داشته باشید که آموزش ها طوری طراحی شده اند که حتی یک نویسنده علاقمند و تازه کار نیز بتواند اعتماد به نفس ورود به دنیای فیلمنامه نویسی را داشته باشد. 

نکته مهم : آنچه که در این دوره آموزشی تعلیم داده می شود، نه تنها برای فیلمنامه نوسان که برای رمان نویسان و داستان سرایان نیز بسیار مفید می باشد. این آموزشها چکیده مقالات علمی و کتب تخصصی مربوط به اساتیدی چون : لری بروکس، اچ دی کاستا، سید فیلد، بلیک اسنایدر، رابرت مک کی و … می باشد که با تالیف بر پایه تست و آزمون روی یک ایده عملی شکل گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 14 =

Next

مقالات مرتبط

ارتباط مستقیم با واتس اپ